Türkiye Norveç Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Türkiye Norveç Nakliye Fiyatları

Yerleşik hayata geçildiğinden beri insanların ister istemez nakliye firmaları ile ve evden eve eşya taşıma ihtiyacı oluşmaktadır. Bunlardan en belirgini kentlerarası ya da kent için eşya taşıma olsa da, göç etmelerden sonra ülkemizden yurt dışına ya da yurt dışından ülkemize nakliye ihtiyacı oluşuyor. Buda tabi ki tutacak fiyat düşünülüyor. Bunlara en kolay örnek verecek olursak, Türkiye Norveç arası nakliye olabilir. Bunun nedeni çoğu Türk vatandaşının Norveç’ya gitmesi ya da oradan Türkiye’ ye gelmesi sonucunda meydana geliyor. Türkiye Norveç Ev Taşıma Fiyatları da bu durum da ön plana çıkıyor. Almanda para birimi ile Türkiye’nin para birimi farklı olduğu için genelde nakliye firmaları Euro üzerinden prosedür görmektedir.

Türkiye Norveç Nakliyat Fiyatı Ne Kadardır?

Türkiye’den Norveç’ ya gidecek tır, gideceği merkeze göre fiyatı belirlenmektedir. Buda Türkiye Kayseri kentinden Norveç arası tutacak fiyat, 4800 EURO olabiliyor. Bu yalnızca belirli yerlerden, bulunduğu kent ve gideceği kent e göre fiyat değişiyor. Yani tırın gideceği kilometre üzerinden fiyat biçiliyor. Bulunduğunuz bölge İstanbul’dan Norveç’ e nakliye yaptıracaksanız, buda 4800 EURO dşayetindedir. Tabi bu fiyatlar ortalama fiyattır. Firmaya göre ve saatlerine göre de bu fiyat değişiklik göstermektedir. Bazı firmaların seferlerine göre örnek verecek olursak;

 

Türkiye Norveç Nakliye Firmaları

Yurt dışına nakliye yapan çoğu firma bulunmaktadır. Bunlardan yalnızca Türkiye’den Norveç’ya Nakliye firmaları da bulunmaktadır. Tabi yalnızca Türkiye’nin tüm kentleri ile Norveç kentlerine nakliyat yapan firmaların fiyatları size daha ucuza mal olabilir. Buda daha fazla tercih edilmesini sağlar. Gerekli, götüreceğiniz bütün eşyalarınızı önceden belirlenerek size tırda yer açılır ve eşyalarınız güvenilir bir biçimde anlaştığınız yere bırakılır. Kapıya kadar götürme hizmet de mevcuttur. Bu firmaya göre değişebilir. Nakliye firmalarının geneli kilometreye, eşya ya ve kendi ölçütlere göre fiyat biçmektedir. Bunu göz önünde bulundurarak, yurt dışına yaptıracağınız nakliye işlerini bu ölçütlere göre seçmeniz daha yararlı olacaktır.

Norveç Hakkında Bilgi

Norveç, Kuzey Avrupa’nın en kuzey kısmını oluşturan İskandinav Yarımadası’nın en kuzey ülkesidir. Komşuları; doğu ve kuzeydoğuda İsveç, kuzeydoğuda Finlandiya ve Rusya Federasyonu olan ülkenin batıda Norveç Denizi dolayısı ile Atlas Okyanusu’na kıyısı vardır. Deniz seviyesinden en yüksek noktası 2.469 metrelik rakımıyla Galdhpiggen’dir.
Bölgede kıyı boyunca ılıman iklim görülür. Kuzey Atlas akımının etkisiyle sıcaklık değişiklikleri ortaya çıkar. Arazi buzulludur. Çoğunlukla yüksek platolar ve dik dağların arasında verimli vadiler yer alır. Ovalar küçük ve dağınıktır. Kıyıda derinliklerden başlayan fiyortlar yer alır. Kuzeyde arktik tundra bölgesi vardır. Doğal afetlerden en sık görülenler de heyelan ve çığdır.

Norveç büyük şehir ve merkezleri

  1. Oslo
  2. Bergen
  3. Stavanger/Sandnes
  4. Trondheim
  5. Fredrikstad/Sarpsborg
  6. Drammen